Par grantiem
Struktūra
Juridiskais ietvars
Biežāk uzdotie jautājumi

Vai par komandējuma izdevumiem var tikt uzskatīta konvertācijas maksa un bankas komisija par skaidras naudas izņemšanu no bankomāta komandējuma laikā, un līdz ar to arī attiecināmi no FI līdzekļiem, jo atbilstoši donorvalstu Noteikumu 8.7.panta 2.(b) punktam, šādas izmaksas nav attiecināmas?

Darbiniekam, dodoties komandējumā uz ārvalstīm kā komandējuma izdevumi ir atlīdzināmas:

– Konvertācijas maksa, ja izņem naudu no bankomāta vai bankas komisija par konvertāciju, ko iekasē banka, kad darbinieks maina valūtu bankā;

– Bankas komisija par skaidras naudas izņemšanu no bankomāta jeb bankas komisija par skaidras naudas izmaksu citā valūtā, ja darbinieks to izņem bankā.

Šīs izmaksas ir atlīdzināmas gan Latvijas teritorijā, piemēram, mainot EUR pret NOK (Norvēgijas kronām), gan ārvalstīs, noņemot tās valsts valūtu no bankomāta skaidrā naudā, piemēram, Norvēģijā, noņemot no bankomāta Norvēģijas kronas. Komisijas maksa par naudas izņemšanu ārvalstīs EUR valūtā nav atlīdzināma, jo EUR ir iespējams izņemt arī Latvijas teritorijā bez komisijas maksas.

Visas šīs izmaksas ir atlīdzināmas par darījumiem, kas nepārsniedz piešķirtā komandējumu izdevumu apmēru, t.i. saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 12.oktobra noteikumu Nr. 969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 8.7. punktu –  “darbiniekam par komandējuma laiku tiek atlīdzināta komisijas maksa bankas iestādei, ja bankā notikusi čeku vai valūtas apmaiņa pret citas valsts valūtu (atbilstoši noteiktajai komandējuma izdevumu summai vai avansam)”.

Neskatoties uz to, ka šie izdevumi ir atlīdzināmi, mēs aicinām ārvalstīs norēķināties ar bankas karti, attiecīgi vēlāk iesniedzot kā pamatojošo dokumentu kontu izdruku ar veiktajiem norēķiniem ārvalstīs.

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!