Par grantiem
Struktūra
Juridiskais ietvars
Biežāk uzdotie jautājumi

Programmas apsaimniekotāja darbinieks ir nodarbināts vienā programmā ar 100% slodzi no 01.01.2018.-31.10.2019., un no 01.11.2019. tieka pārcelts darbā uz otru programmu ar 17% slodzi. 2019.g. novembrī darbiniekam tika piešķirta novērtēšanas prēmija par periodu līdz 30.10.2019., un 17% apmērā tā tika samaksāta no otrās programmas konta. Ņemot vērā to, ka novērtēšanas perioda laikā darbinieks vēl nestrādāja ar otru programmu, samaksātā prēmija netika iekļauta otrās programmas izdevumu kopsavilkumā uz 31.12.2019., kas iesniegts izdevumu pārbaudei Sertifikācijas iestādei. Tā kā faktiski novērtēšanas prēmiju varēja 100% apmērā attiecināt no pirmās programmas, Programmas apsaimniekotājs vēlētos no otrās programmas konta izmaksāto summu nodeklarēt pie pirmās programmas izdevumiem. 2019.gads ir beidzies un izdevumu pārgrāmatošanu starp programmu kontiem un Programmas apsaimniekotāja grāmatvedībā veikt vairs nav iespējams. Vai augstāk minēto prēmiju var attiecināt uz pirmo programmu, un, vai pietiktu ar pievienotu iekšējo skaidrojumu pie izdevumu kopsavilkuma?

Ņemot vērā, ka novērtēšanas prēmija ir piesaistīta novērtēšanas periodam, kā arī ņemot vērā to, ka prēmijas piešķiršanas brīdī pirmās programmas attiecināšanas periods nav beidzies, uzskatam ka, Programmas apsaimniekotāja darbinieka 2019.gada novembrī piešķirtā novērtēšanas prēmija par periodu līdz 30.10.2019. var tikt 100% attiecināta uz pirmo programmu.

Ņemot vērā, ka 2019.gads ir beidzies un izdevumu pārgrāmatošanu starp programmu kontiem un Programmas apsaimniekotāja grāmatvedībā veikt vairs nav iespējams, lietā jāpievieno grāmatvedības izziņa par to, kāpēc izdevumi ir attiecināmi, bet netika segti no programmai atvērtā konta un netiks pārgrāmatoti. Šāda prakse var tikt piemērota izņēmuma kārtā, taču nebūtu atbalstāma kā regulāra. Tomēr vēršam uzmanību,  ka Revīzijas iestāde savu atzinumu par izdevumu attiecināmību sniegs tikai pēc pirmdokumentu pārbaudes.

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!