Ceturtdiena,
2020.gada 4.jūnijs
2004-20092009-20142014-2021Galerija

Stājas spēkā EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu vadības likums

24.05.2018

Trešdien, 23. maijā, stājās spēkā Finanšu ministrijas (FM) izstrādātais Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu vadības likums. Likuma mērķis ir noteikt finanšu atbalsta vadības vispārējos pamatprincipus Latvijā jaunajā periodā.

Ar likumu tiek noteiktas finanšu atbalsta vadībā iesaistītās institūcijas, to tiesības un pienākumi, lēmumu pieņemšanas kārtība, kā arī deleģējums Ministru kabinetam izdot noteikumus par finanšu atbalsta vadību, uzraudzību, kontroli, auditu, programmu ieviešanu un citiem saistītiem jautājumiem.

Latvijai  EEZ un Norvēģijas finanšu atbalsta apmērs būs  94,4 miljoni eiro, kas ir par 27 miljoniem eiro jeb 28% lielāks nekā iepriekšējā periodā. Jaunajā periodā paredzēts ievērojams atbalsts korekcijas dienestu un iekšlietu sistēmas kapacitātes stiprināšanai, izglītībai un pētniecībai, Latvijas reģionu attīstībai un nabadzības mazināšanai, klimata pārmaiņu pārvaldībai, uzņēmējdarbībai un kultūras attīstībai, kā arī NVO atbalstam un divpusējās sadarbības stiprināšanai un pienācīga darba veicināšanai.

Atbildīgie programmu apsaimniekotāji, atbilstoši programmu kompetences jomai, un FM turpina darbu, lai nodrošinātu programmu koncepciju sagatavošanu un saskaņošanu ar donorvalstīm.  Projektu īstenošanas uzsākšana tiek plānota indikatīvi 2019. gada otrā pusē.

Likumu skatīt šeit

Papildus informācija par finansējumu šeit

Jaunākās ziņas e-pastā

Pēdējās izmaiņas vietnē:
2020.gada 1.jūnijā

© Finanšu ministrija