Digitālajos svētkos aicina iepazīt tehnoloģiju maģiju - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Pētniecība un izglītība

Digitālajos svētkos aicina iepazīt tehnoloģiju maģiju

6. augustā Ventspils Lielajā laukumā no plkst. 12.30 līdz 16.00 Ventspils pilsētas svētku ietvaros ventspilnieki un pilsētas viesi tiek ielūgti uz Digitālajiem svētkiem. Interesentiem būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās un redzēt aizraujošus trikus.

Digitālie svētki šogad norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas, un šī gada svētku sauklis ir “Atklāj tehnoloģiju maģiju”. Svētku tēma ir veltīta maģijai un burvestībām, parādot to, kādus brīnumus var panākt ar tehnoloģiju palīdzību. Svētki norisināsies Lielajā laukumā ar daudzveidīgām, interaktīvām un radošām bezmaksas aktivitātēm, zinātnes eksperimentu šoviem un iluzionistu trikiem, bet par lielisku garastāvokli un muzikālo pavadījumu visu svētku garumā gādās dīdžejs Makree.

Ikvienam būs iespēja vērot pārsteidzošus maģijas trikus un dažādas burvestības, kuru laikā tiks atklāti maģijas noslēpumi. Par aizraujošiem šoviem būs parūpējušies Ginesa pasaules rekordists iluzionists Edžus un iluzionists un burvju mākslinieks Juris Gavrilovs.

Tāpat interesentiem būs iespēja izpausties radoši un piedalīties daudzveidīgās digitālo tehnoloģiju darbnīcās, kuras piedāvās Ventspils Digitālais centrs, Ventspils Augstskola, Daugavpils inovāciju centrs, Dizaina un reklāmdrukas darbnīca RADE. Savukārt Ventspils Jauniešu māja būs parūpējusies par  izaicinājumiem pilnu izlaušanās spēli, bet Brain Games piedāvās asināt prātu, spēlējot lielformāta galda spēles. Svētkos neizpaliks arī bez asām izjūtām un sacensību gara – ātruma cienītāji varēs sacensties gan radiovadāmo auto trasē, gan arī ar radiovadāmām motorlaivām īpašā ūdens baseinā.

Tāpat ikvienam būs iespēja kopā ar Animācijas brigādes filmu studiju izzināt animācijas filmas tapšanas procesu no lelles un rekvizītu izgatavošanas, iekustināšanas un iedzīvināšanas līdz vērošanai uz ekrāna. Īpaša gaisotne sagaidāma Ventspils Mūzikas bibliotēkas digitālajā skaņu mežā, kurā būs iespēja radīt un klausīties dažādas skaņas.

Tā kā svētku tēma šogad veltīta tehnoloģijām, svētku viesiem būs iespēja izbaudīt virtuālās realitātes tehnoloģiju piedāvātas iespējas, izbraucot ar virtuālās realitātes karuseļiem un spēlējot virtuālās sporta spēles. Savukārt īpašajā Digitālo svētku foto stūrī ikvienam būs iespēja iemūžināt sevi kustīgā foto attēlā gan ar vēju matos, gan digitālā ilūzijā.

Digitālie svētki šogad būs īpaši svinīgā noskaņā par godu šīs vasaras lielākajam notikumam – jaunā Ventspils zinātnes centra VIZIUM dzimšanas dienai. Turpinot svinēt VIZIUM atklāšanu, arī Digitālajos svētkos viesi aicināti iemūžināt svētkus sociālajos tīklos un izmantot tēmturi #atklājVIZIUM! Araktīvāko foto un video autoriem būs iespēja laimēt zinātnes centra VIZIUM ieejas karti ģimenei!

Fotoattēli un video publicitātes nolūkam var tikt izvietoti Ventspils valstspilsētas pašvaldības portālā un Ventspils Digitālā centra mājas lapā, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter, Draugiem un Instagram.

Pasākumu finansiāli atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība, kā arī aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros. Kopējais projekta apjoms ir EUR 2 011 676 ar programmas finansējumu 90% jeb EUR 1 810 508 (no tā 85% Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 15% valsts budžeta līdzfinansējums) un pašvaldības līdzfinansējumu 10% jeb EUR 201 168.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!