Soļi drošākai Latvijai! – EEZ grantu ieguldījums nākotnei - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Starptautiskā policijas sadarbība

Soļi drošākai Latvijai! – EEZ grantu ieguldījums nākotnei 🗓

Lai informētu Latvijas sabiedrību un medijus, Iekšlietu ministrija sadarbībā ar citām valsts iestādēm un EEZ grantu Donoriem aicina žurnālistus un citus mediju pārstāvjus uz mediju brokastīm “Soļi drošākai Latvijai! – EEZ grantuieguldījums nākotnei”, kas notiks 2022. gada 19. maijā plkst. 9.15-12.00 Iekšlietu ministrijā, Čiekurkalna 1. līnijā 1, korp. 2, Rīgā.

“Soļi drošākai Latvijai! – EEZ grantu ieguldījums nākotnei” ir iespēja medijiem uzzināt, kas ir EEZ grantu programma “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana”, un personīgi iepazīt un uzrunāt pārstāvjus no Iekšlietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Finanšu izlūkošanas dienesta,  Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta un Valsts policijas, kuru darbs dažādos dzīves aspektos veicina Latvijas iedzīvotāju drošību un labklājību programmas projektu ietvaros. Kopīgi atskatīsimies uz jau sasniegtajiem rezultātiem, vēl plānoto ieguldījumu, lai spertu soļus drošākai Latvijai, un sabiedrības ieguvumiem!

Pasākumu atklās Iekšlietu ministrijas vadības pārstāvji un ar savu klātbūtni pagodinās Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Viņa Ekselence Kristiāns Ēdegors, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kā arī pārstāvji no Eiropas Padomes un (EEZ grantu) Finanšu instrumentu biroja. Pasākumu noslēgs Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes kinoloģijas dienests, kura spējas vēl vairāk tiek stiprinātas programmas ietvaros, attīstot kinoloģijas centru Rēzeknē, un tā darba suņu paraugdemonstrācijas, kā arī Valsts policija ar demonstrācijām nozieguma vietu trīsdimensiju skenēšanā, kuras, pateicoties programmas atbalstam, arī Latvijā tiks vairāk izmantotas izmeklēšanas procesā.

Iekšlietu ministrija Latvijas iekšējās drošības stiprināšanai jau kopš 2019. gada beigām koordinē vairāk nekā 20 miljonu eiro vērtu Eiropas Ekonomikas Zonas jeb EEZ grantu investīciju programmu. Programma veicina plaša spektra Latvijas un EEZ valsts iestāžu sadarbību un ir šobrīd finansiāli lielākā EEZ grantu programma Latvijā. Latvijas spēja cīnīties pret pārrobežu noziedzību un ēnu ekonomiku ir viens no būtiskākajiem tās konkurētspējas pamatiem, veicinot godīgu uzņēmējdarbību. Latvijas kā tiesiskas Eiropas valsts spējas cīnīties pret ekonomiskajiem noziegumiem ir kritiski svarīgas, tomēr šo spēju uzlabošanas process ir sarežģīts un tā īstenošana pieprasa dažādām valsts iestādēm vēl vairāk stiprināt savstarpējo sadarbību katra Latvijas iedzīvotāja labā. Būtisks atbalsts Latvijas labklājības veicināšanai, cīnoties pret ekonomiskajiem noziegumiem un uzlabojot starpinstitucionālo sadarbību, tiek sniegts EEZ grantu programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” ietvaros, kuras mērķis ir stiprināt Latvijas spējas novērst un apkarot ekonomiskos un citus noziegumus un sniegt piemērotu palīdzību vardarbībā cietušiem bērniem, Latvijā ieviešot “Barnahus” jeb Bērnu mājas modeli. Programma ir cieši saistīta arī ar tuvākajos gados gaidāmo tiesu ekspertīžu institūta reformu Latvijā.

19.05.
2022
Scheduled Starptautiskā policijas sadarbība

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!