Latvijā tiks uzlabota ilgtspējīga augsnes resursu pārvaldība - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Klimats un vide

Latvijā tiks uzlabota ilgtspējīga augsnes resursu pārvaldība

2021. gada 27. janvārī Zemkopības ministrija Norvēģijas Grantu klimata un vides programmas ietvaros parakstījusi līgumu par iepriekš noteiktā projekta “Ilgtspējīgas augsnes resursu pārvaldības uzlabošana lauksaimniecībā” īstenošanu ar mērķi pilnveidot nacionālos augsnes datus klimata pārmaiņu politikas izstrādei un īstenošanai.

Zemkopības ministrija sadarbībā ar iepriekš noteiktā projekta partneriem – Norvēģijas Bioekonomikas pētījumu institūtu, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu “Silava”, Valsts augu aizsardzības dienestu un Latvijas Universitāti – īstenos plānotās aktivitātes no 2021. gada 1. februāra līdz 2024. gada 31. janvārim.

Iepriekš noteiktā projekta ieviešana palīdzēs īstenot ilgtspējīgas lauksaimniecības pārvaldības praksi, lai palielinātu lauksaimnieciskās ražošanas produktivitāti, nodrošinātu ilgtspējīgu zemes resursu izmantošanu un palīdzētu saglabāt ekosistēmas, kā arī projektā plānots atjaunot augsnes datus, kas izmantojami klimata pārmaiņu politikā. Iepriekš noteiktā projekta īstenošana palīdzēs sasniegt starptautiskos un Eiropas mērķus attiecībā uz klimata pārmaiņām un ziņošanas prasībām.

Iepriekš noteiktā projekta īstenošanai kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 835 369 euro, tostarp Norvēģijas grantu piešķirtais finansējums 1 560 063,65 euro un nacionālais līdzfinansējums – 275 305,35 euro.

Strādājam kopā zaļai Eiropai!

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!