Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties Norvēģijas finanšu instrumenta Divpusējā sadarbības fonda iniciatīvai – Latvijas un Norvēģijas tīklošanās pasākumā un dalībai konferencē “North Atlantic Seafood Forum”, kas norisināsies 3. un 4. martā Bergenā, Norvēģijā. Iniciatīvas mērķis ir uzlabot sadarbību un attīstīt savstarpējās zināšanas un sapratni starp Latviju un Norvēģiju zilās ekonomikas un “zaļo” inovāciju jomās.
Zilā ekonomika aptver visas ar okeāniem, jūrām un piekrasti saistītās industrijas un sektorus neatkarīgi no tā, vai tie darbojas jūras vidē (piemēram, kuģniecība, zvejniecība, enerģijas ražošana) vai uz sauszemes (piemēram, ostas, kuģu būvētavas, sauszemes akvakultūra un aļģu audzēšana, piekrastes tūrisms). Tas ir plašs, dinamisks mūsu ekonomikas segments, kas iepriekšējās desmitgades laikā ir jūtami modernizējies un dažādojies. Līdztekus tradicionālajiem sektoriem, paverot jaunas perspektīvas un radot darbvietas, attīstās un aug tādi inovatīvi sektori kā atjaunojamā enerģija, zilā bioekonomika, biotehnoloģija un atsāļošana.
Iniciatīvas ietvaros tiek nodrošināta dalība divos pasākumos:
Norvēģijas grantu pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas komersantu konkurētspēju zilās ekonomikas jomā, kā arī veicināt sadarbības tīkla veidošanos, pieredzi, zināšanu, tehnoloģiju un labākas prakses piemēru apmaiņu starp Latviju un Norvēģiju. Pasākuma ietvaros uzņēmējiem būs iespēja sniegt prezentācijas, kā arī dibināt kontaktus un potenciālas sadarbības ar Norvēģijas uzņēmumu un institūciju pārstāvjiem.
“North Atlantic Seafood Forum” kopš 2005. gada ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajām konferencēm globālajā zivsaimniecības nozarē, un šobrīd ir pasaulē lielākā augsta līmeņa zivsaimniecības konference. Konferencē piedalīsies vairāk nekā 900 vadītāju, ekspertu, investoru un analītiķu no visas pasaules. Viņi dalīsies ar ieskatu un iedvesmu par tirgiem, tehnoloģijām, ilgtspējību un nozares izaicinājumiem. Plašāk par konferenci var uzzināt šeit – https://nor-seafood.com/.
Dalībai iniciatīvā aicinām pieteikties komersantus Latvijā, kuru produktu vai pakalpojumu inovācija saistās ar zaļo inovāciju, informācijas un komunikācijas tehnoloģijām vai dzīves kvalitāti atbalstošu tehnoloģiju jomām, un ir pielietojami zilās ekonomikas nozarē.
Iniciatīvas dalībniekiem obligāti jāapmeklē Norvēģijas grantu programmas organizētais pasākums. Divpusējās sadarbības fonda iniciatīvu īstenošanu nodrošina LIAA sadarbībā ar donorvalsts programmas partneri “Innovation Norway”.
Iniciatīvas programma:
Pieejamais finansējums:
Pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots. Plānotais komersantu skaits apstiprināšanai dalībā iniciatīvā ir 15 komersantiem vai līdz pieejamā finansējuma apgūšanai.
Attiecināmās izmaksas:
Atbalsts komersantiem tiek piešķirts saskaņā ar Komisijas 2023. gada 13. decembra regulu Nr. 2023/2831 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam (turpmāk – Komisijas regula Nr. 2023/2831) regulējumu.
Attiecināmās izmaksas iniciatīvas ietvaros:
Detalizētu informācija par Divpusējās sadarbības fonda atlases nolikumu, pieteikumu un aizpildīšanas metodiku, attiecināmajām izmaksām ir iespējams iegūt: business.gov.lv/atbalsta-programmas/divpusejas-sadarbibas-fonds-latvija-norvegija
Ar jautājumiem par pieteikšanos iniciatīvai aicinām griezties pie LIAA Norvēģijas Finanšu instrumenta departamenta vadošā eksperta – Rūdolfa Erdmaņa elektroniski – rudolfs.erdmanis@liaa.gov.lv vai zvanot 26470167.
Divpusējās sadarbības fonds ir Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.‑2021. gada perioda programmas “Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi” iniciatīva, ko apsaimnieko LIAA. Divpusējās sadarbības fonda iniciatīvu mērķis ir pilnveidot Latvijas un Norvēģijas sadarbību un uzlabot savstarpējās zināšanas un izpratni zaļo inovāciju, dzīves kvalitāti atbalstošo tehnoloģiju, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstības jomā
Piesakies jaunumiem
Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!
Ziņo par pārkāpumiem
Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!