Stiprinātas sadarbības saites ar Eiropas partneriem Polijas EEZ un Norvēģijas grantu noslēguma konferencē!  - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon

Stiprinātas sadarbības saites ar Eiropas partneriem Polijas EEZ un Norvēģijas grantu noslēguma konferencē! 

No šī gada 18. līdz 19.novembrim Polijas galvaspilsētā Varšavā programmas apsaimniekotājs piedalījās Polijas Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu vietējās attīstības programmas noslēguma konferencē un programmas apsaimniekotāju seminārā, tādejādi stiprinot sadarbību ar reģionālajiem un starptautiskajiem partneriem, kā arī iepazīstoties ar Polijas programmas ietvaros paveikto reģionālās attīstības jomā un apmainoties ar labo praksi programmu ieviešanā. 

Polijas vietējās attīstības programma tika uzsākta 2019. gadā, un tās ietvaros projektu īstenošanai tika piešķirti vairāk nekā 130 miljoni eiro aktivitātēm, kuru ietvaros pilsētas varēja izstrādāt pielāgotus vietējās attīstības un rīcības plānus, ieviest risinājumus konkrētu problēmu risināšanai un veicināt divpusēju sadarbību ar Norvēģijas un Islandes partneriem. Kopumā tika īstenoti 29 atklātā konkursa projekti, kas pilsētām deva iespēju risināt vietējās vajadzības un uzlabot iedzīvotāju dzīves kvalitāti, tostarp attīstot infrastruktūru un veicinot sabiedrības līdzdalību pašvaldības iniciatīvās. 

Konferencē tika atzīmēti programmas sasniegumi, īpaši uzsverot zināšanu apmaiņu, labas prakses attīstību un starptautisko partnerattiecību stiprināšanu, kas ievērojami sekmējušas Polijas kopienu izaugsmi un attīstību. 

Konferences otrajā dienā, Polijas Attīstības fonda un reģionālās politikas ministrija sadarbībā ar Norvēģijas vietējo un reģionālo iestāžu asociāciju (KS) un Finanšu instrumentu biroju organizēja programmas apsaimniekotāju semināru, kurā piedalījās Latvijas, Horvātijas, Slovākijas, Rumānijas programmus apsaimniekotāju un Bulgārijas projekta pārstāvji. Seminārā programmas apsaimniekotāji dalījās pieredzē un iepazīstināja ar sasniegtajiem rezultātiem, kas gūti īstenojot EEZ un Norvēģijas grantu finansētos projektus.  

Kā interesantākos rezultātus var minēt Horvātijas īstenoto atklāto projektu konkursu, kura ietvaros tika realizēti 8 projekti, kas atbalstīja pamatizglītības skolotāju un citu profesionāļu kompetenču stiprināšanu, kā arī veicināja bērnu vienlīdzīgas izglītības iespējas sākumskolā. Piemēram, projektu aktivitātes ietvēra tieši STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) iniciatīvas, kas nodrošināja klašu renovāciju, skolu aprīkojumu un četru reģionālo zinātnes centru izveidi ar modernām iespējām, piemēram, planetārijiem un interaktīvajām Ņūtona telpām. Horvātijas programmas projekti sadarbojās arī ar Latvijas zinātnes centriem Ventspilī un Cēsīs. Tāpat Horvātijas Reģionālās attīstības un ES fondu ministrija ir izsludinājusi divpusējās sadarbības fonda ietvaros pieteikumu konkursu, kas norisināsies līdz 2025. gada 31. janvārim ar nosaukumu “Atbalsts nākotnes divpusējai sadarbībai reģionālajiem zinātnes centriem Horvātijā, Norvēģijā un Latvijā”, lai veicinātu sadarbības attīstību starp Horvātijas un Norvēģijas reģionālajiem zinātnes centriem. 

Savukārt Rumānijai bija visplašākā programma — kopumā tika atbalstīti 111 projekti, ar kopējo finansējumu 81,4 miljoni eiro, kas ir otrais lielākais EEZ un Norvēģijas grantu piešķīrums vietējās attīstības programmām, uzreiz aiz Polijas EEZ un Norvēģijas grantu programmas. Rumānijas vietējās attīstības programmas rezultāti būtiski ietekmēja dažādas sociālās un izglītības jomas, īpaši koncentrējoties uz romu kopienas iekļaušanu. Piemēram, tika izveidots integrēts kopienu centru tīkls un nodrošinātas iespējas jauna mājokļa piešķiršanai. 

Latvijas programmas apsaimniekotājs prezentēja vietējās attīstības programmu, īpaši uzsverot tās ieguldījumu reģionālās uzņēmējdarbības veicināšanā, pašvaldību sadarbības stiprināšanā un jauniešu iesaistē kultūras attīstībā. Tāpat tika izcelta veiksmīgā sadarbība ar donorvalstu partneriem KS un Norvēģijas Māksla un Kultūra, kuru pieredze un ieguldījums bija būtisks programmas izstrādē, un arī īstenošanas posmā, nodrošinot donorvalsts partneru meklēšanu un iesaisti projektos. 

EEZ un Norvēģijas grantu programmu apsaimniekotāji pārrunāja programmu ieviešanas pieredzi, kas palīdzējusi efektīvāk un operatīvāk īstenot programmas, nodrošinot savstarpēju saziņu gan programmu pārvaldībā, gan starpvalstu sadarbībā.  Tāpat pieredzes apmaiņa, gūtās mācības un labās prakses piemēri būs īpaši noderīgi nākamā grantu perioda sagatavošanai un ieviešanai. 

Vairāk ar Polijas vietējās attīstības programmu vari iepazīties šeit: https://www.eog.gov.pl/en

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai! 

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!