Seminārā pārrunātas Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības iespējas pētniecības jomā  - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon

Seminārā pārrunātas Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības iespējas pētniecības jomā 

30. aprīlī Norvēģijas galvaspilsētā Oslo notika seminārs par Baltijas  un Ziemeļvalstu sadarbības stiprināšanu pētniecības jomā, kurā piedalījās pārstāvji no Latvijas Zinātnes padomes (LZP), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Norvēģijas Pētniecības padomes un Nordforsk. 

NordForsk, Latvijas Zinātnes padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji seminārā 2024.gada 30. aprīlī NordForsk birojā Oslo

Semināra pirmajā daļā dalībnieki iepazinās ar NordForsk darbības modeli, kuru 2005. gadā dibināja Ziemeļu Ministru padome ar nolūku veicināt Ziemeļvalstu pētniecības sadarbību. Tās valdē ir pārstāvji no Dānijas, Somijas, Fēru salām, Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas un Ziemeļvalstu universitāšu asociācijas (NUS). NordForsk veido sadarbību arī ar valstīm ārpus Ziemeļvalstu reģiona, īpaši ar Baltijas valstīm, kā arī īsteno kopīgas aktivitātes ar Apvienoto Karalisti un Nīderlandi, sadarbību ar Japānu veselības un labklājības jomā, nesen uzsākta sadarbība ar ASV un Kanādu. Latvijas Zinātnes padomes pārstāvji iepazīstināja ar LZP stratēģiskajiem mērķiem un darbību, nacionālajām atbalsta programmām un starptautiskām pētniecības programmām un projektiem. Tika pārrunāta NordForsk pieredze projektu vadības un uzraudzības jomā, zinātnes komunikācijas un ietekmes vērtēšanā, iepazīstoties arī ar IT sistēmu ReserchFish, kas dod iespēju analizēt projektu rezultātus un ietekmes rādītājus dažādos griezumos. NordForsk pārstāvji iepazīstināja ar saviem esošajiem projektu konkursiem un plānotajiem konkursiem, kuros būtu apsverama Latvijas zinātnisko institūciju dalība 1.1.1.5 projekta ietvaros. Tuvākajā laikā NordForsk plāno jaunus konkursus šādās jomās: ilgtspējīgas veselības un aprūpes sistēmas modeļa attīstība vecāka gadagājuma cilvēkiem, pētījumi par sagatavotību un izturību, mākslīgais intelekts, mežs un mežsaimniecība. LZP, IZM un NordForsk vienojās par turpmāko sadarbību jauno projektu konkursu izstrādē, lai izvērtētu Latvijas zinātnisko institūciju dalības iespējas. 

Semināra otrā daļa noritēja Norvēģijas Pētniecības padomē, kurā LZP un IZM pārstāvji tika iepazīstināti ar Norvēģijas pētniecības un attīstības sistēmu, padomes darbību un funkcijām, stratēģiskajiem mērķiem, īstenotajiem atbalsta mehānismiem un programmām. Noslēgumā tika pārrunātas turpmākas sadarbības iespējas, t.sk. turpināt sadarbību EEZ pētniecības programmas īstenošanā nākamajā periodā. 

LPZ un IZM pārstāvju vizīte tika rīkota ar Ziemeļvalstu biroja Latvijā, 1.1.1.5. projekta un EEZ finanšu instrumenta programmas “Pētniecība un Izglītība” līdzfinansējuma atbalstu. 

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!