Zinātnes un izglītības inovāciju centrs publicē metodiskos materiālus vides pārvaldībā un digitālajā ražošanā - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Pētniecība un izglītība

Zinātnes un izglītības inovāciju centrs publicē metodiskos materiālus vides pārvaldībā un digitālajā ražošanā

Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas (EEZ/N) finanšu instrumenta programmas projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” (turpmāk – Projekts) ietvaros Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (turpmāk – ZIIC) no 2021. gada septembra līdz 2023. gada jūnijam izstrādāja un īstenoja Latvijas skolēniem un pedagogiem ar vides pārvaldību un digitālo ražošanu saistītas nodarbības.

Viens no Projekta uzstādījumiem ir bijis nodrošināt izstrādāto izglītības programmu brīvu pieejamību un izplatīšanu bez ekskluzivitātes un diskriminēšanas, tāpēc ZIIC ir izstrādājis metodiskos materiālus, kuros apkopots nodarbībās īstenotais un turpmāk materiāli būs pieejami digitāli vietnē www.ziic.liepaja.edu.lv.

Par skolēnu interešu izglītības programmām izstrādāti 3 (trīs) metodiskie materiāli:

Izstrādāto skolēnu interešu izglītības programmu metodiskie materiāli var būt noderīgi pedagogiem izmantošanai mācību procesā gan savā izglītības iestādē, gan, izmantojot ZIIC materiāltehnisko bāzi, brīvpiekļuves laikā.

Savukārt pedagogu neformālās izglītības programmām izstrādāti 2 (divi) metodiskie materiāli:

Pedagogu neformālās izglītības programmu metodisko materiālu saturā nozīmīga loma ir bijusi arī Projektā iesaistītajiem partneriem. Tā, piemēram, programma par ekotehnoloģijām izstrādāta sadarbībā ar Liepājas Universitātes mācībspēkiem, it sevišķi nozīmīga ir iegūtā informācija par kompozītmateriāliem – papīra izgatavošana no aļģēm. Savukārt ārvalstu partnera, Jaermuseet (Jærmuseet) reģionālā muzeja, zināšanas un prasmes sastrukturizēt metodiskajā materiālā kļuva iespējams, pateicoties vizītēm ZIIC, kuru laikā šie speciālisti īstenoja meistarklases gan par māju izveides nosacījumiem dzīvām radībām, gan par redzes eksperimentiem.

Metodiskie materiāli izstrādāti projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma “Pētniecība un izglītība”. Projekta kopējās izmaksas ir 986 049 eiro, no kurām 754 327,4 eiro ir Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,6 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro Liepājas valstpilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!