Zinātnes un izglītības inovāciju centrā īstenotas projekta noslēdzošās pedagogu mācības un Norvēģijas ekspertu vadītas meistarklases - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Pētniecība un izglītība

Zinātnes un izglītības inovāciju centrā īstenotas projekta noslēdzošās pedagogu mācības un Norvēģijas ekspertu vadītas meistarklases

18. un 19. aprīlī Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrā (ZIIC) tika organizētas trešās un noslēdzošās pedagogu neformālās izglītības mācības, kuras izstrādātas projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” ietvaros, piedaloties sadarbības partneriem no Liepājas Universitātes un Jaermuseet (Jærmuseet) reģionālā muzeja ar mērķi veicināt zināšanu attīstību un izglītojamo karjeras izvēli kādā no STEM vai vides zinātņu jomām.

Koprades telpā, Dabas mājā, norisinājās programmas “Ekotehnoloģija mācību procesa pilnveidei” apguve sadarbībā ar Liepājas Universitātes Dr.biol. Ievu Rozi un dabaszinātņu laboranti Sintiju Ozoliņu, kā arī Jaermuseet reģionālā muzeja ekspertu vadītas praktiskās darbnīcas. Mācību laikā pedagogi guva ieskatu ekotehnoloģijas nozīmīgumā jauniešu nākotnes karjeras izvēlē, kā arī apguva praktiskas iemaņas āra pētniecībā un kompozītmateriālu izgatavošanā. Savukārt norvēģu partneru vadītajās darbnīcās tika sniegtas idejas par to, kā, izmantojot vienkāršu resursus, ir iespējams starpdisciplinārā veidā apgūt optometriju un redzes zinātni. Pateicoties sadarbībai ar “Kurzemes Gaļsaimnieks” meistarklases ietvaros tika veikta arī liellopu acu preparēšana, kur Norvēģijas ekspertu vadībā tika pilnveidotas iemaņas un zināšanas par acs uzbūvi un funkcijām.

Tehnoloģiju koprades telpā, Klāva Ukstiņa ielā 17/23, pedagogu neformālo mācību “Digitālā ražošana izglītībā” pirmajā dienā galvenais uzsvars tika likts uz digitālās ražošanas iekārtām, to pielietojumu un atšķirībām no tradicionālās ražošanas. Pedagogi piedalījās Liepājas Universitātes eksperta Jupeins Rogīrs  vadītā demonstrācijā par lāzergriezēja pielietojumu mācību procesā un ZIIC ekspertu praktiskā meistarklasē par iespiedshēmas izgatavošanu, izmantojot datorizētās ciparvadības frēzi (CNC). Papildus dalībnieki guva ieskatu arī dizaina domāšanas principos. Noslēgumā Liepājas Universitātes eksperte Maija Demitere sniedza izglītojošu lekciju “Zinātniski pētnieciskais darbs vidusskolā”, liekot uzsvaru uz praktisku pētniecisko darbu veikšanu un vadīšanu vidusskolas posmā. Otrajā dienā sekoja mehānikas un elektronikas meistarklases, kur norvēģi aizraujošā veidā izglītoja pedagogus par iespējām izglītības saturā integrēt mājsaimniecībā pieejamus izejmateriālus, izgatavojot automobili ar propelleri un citas aizraujošas ar mehāniku saistītus paraugdemonstrējumus.

Trešajā Norvēģijas partneru vizītes dienā kopīgi devāmies uz Liepājas 8. vidusskolu, kur kopā ar norvēģu ekspertiem tika organizētas meistarklases 6. – 8. klašu skolēniem papīra raķešu izveidē, lai tās pēc tam varētu izmēģināt skolas pagalmā, izmantojot speciāli izveidotu šo raķešu palaišanas iekārtu, kuras darbības pamatā ir gaisa spiediens.

Programmas īstenotas un attīstītas projekta “Inovāciju centra  attīstība  Liepājas  pilsētā” ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas  grantu  programma  “Pētniecība  un izglītība”. Tā  kopējās  izmaksas  ir  986  049  eiro,  no  kurām  754  327,4  eiro  ir  Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,6 eiro  Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro  Liepājas  valstpilsētas  pašvaldības  līdzfinansējums.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!