Sadarbībā ar Norvēģiju pilnveidos vides noziegumu apkarošanu Latvijā - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Starptautiskā policijas sadarbība

Sadarbībā ar Norvēģiju pilnveidos vides noziegumu apkarošanu Latvijā

2023. gada 1. februārī Iekšlietu ministrijā notika neformāla Norvēģijas tiesībaizsardzības iestāžu pārstāvju vizīte, lai apspriestu potenciālo Norvēģijas un Latvijas izmeklēšanas iestāžu starpinstitucionālo sadarbību vides noziegumu izmeklēšanas spēju stiprināšanai Latvijā.

Atsaucoties Norvēģijas Nacionālā policijas direktorāta izteiktajam sadarbības piedāvājumam atbalstīt Latviju tās centienos veiksmīgāk novērst un apkarot vides noziegumus, Iekšlietu ministrija izskata iespējas piešķirt papildu finansējumu Valsts policijai Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” ietvaros sadarbības pasākumu īstenošanai. Tika secināts, ka sadarbībai ir liels potenciāls, un tā ir jāuzsāk pēc iespējas ātrāk.

Tikšanās laikā tika apspriestas vides noziegumu izmeklēšanas sistēmas un aktualitātes abās valstīs. Īpaša uzmanība tika pievērsta noziegumiem, kas saistīti ar piesārņojumu, atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem un neatbilstīgu tirdzniecību ar dzīvniekiem. Pieredzē ar Valsts policiju dalījās arī eksperti no Norvēģijas Nacionālās ekonomisko un vides noziegumu izmeklēšanas un kriminālvajāšanas iestādes.

Sadarbību ir būtiski stiprināt, jo vides noziegumiem piemīt izteikts pārrobežu raksturs, un tie bieži vien ir saistīti ar ekonomiskajiem noziegumiem. Līdz ar to tā lieliski varētu papildināt EEZ grantu programmu “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana”, kuras galvenais mērķis ir novērst un apkarot ekonomiskos noziegumus.

Puses vienojās par turpmāko aktivitāšu plānu. Konkrētās sadarbības aktivitātes tiks uzsāktas šī gada pavasarī, kā arī tiks parakstīts sadarbības līgums starp Valsts policiju un Norvēģijas Nacionālās ekonomisko un vides noziegumu izmeklēšanas un kriminālvajāšanas iestādi.

Iekšlietu ministrija jau ilgstoši strādā pie iespējas pastiprināt sadarbību ar Norvēģijas tiesībaizsardzības iestādēm, līdz ar to šī starptautiskā sadarbība ir kārtējais solis pretim drošākai un konkurētspējīgai Latvijai.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!