Valsts policijas darbinieki pilnveido zināšanas seminārā par datu plūsmas analīzi - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Starptautiskā policijas sadarbība

Valsts policijas darbinieki pilnveido zināšanas seminārā par datu plūsmas analīzi

2022. gada 12. decembrī, norisinājās seminārs par ekonomisko noziegumu apkarošanas jautājumiem “Datu plūsmas analīze”. To organizēja Valsts policija Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta Nr. EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” ietvaros. Valsts policijas koledžā Ezermalas ielā 10 pulcējās 22 amatpersonas no Valsts policijas, lai pilnveidotu zināšanas par datortīklu uzbūvi, komunikācijas veidiem, datu plūsmas pārtveršanu, analīzi un to dešifrēšanu.

Semināru pasniedza jomas eksperts, Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais asistents Mg.sc.comp., Mg.phys. Kirils Solovjovs. Dalībnieki tika iepazīstināti ar teorētisko pamatinformāciju par datortīklu uzbūvi un komunikācijas veidiem – LAN un WLAN. Aplūkotas arī izplatītākās datu plūsmas ievainojamības un tehnikas, kuras var pielietot, lai veiktu datu plūsmas pārtveršanu, analīzi un dešifrēšanu. Dienas beigās dalībnieki saņēma apliecinājumus par dalību seminārā un tēmu apguvi tajā.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Ruslans Grigs uzsver semināra būtisko pienesumu Valsts policijas speciālistu ikdienas pienākumos:

“Seminārs “Datu plūsmas analīze” ir paredzēts speciālistu zināšanu pilnveidošanai jautājumos par datortīklu uzbūvi, komunikācijas veidiem, datu plūsmas pārtveršanu, analīzi un to dešifrēšanu. Izmeklējot kibernoziegumus, datu plūsmas analīzei ir būtiska nozīme, tostarp fiksējot elektroniskos pierādījumus. Balstoties uz analizēto datu informāciju, izmeklētāji var izvēlēties atbilstošāko taktiku turpmākās izmeklēšanas virzīšanai, pieņemt precīzāk mērķētus lēmumus.”

Visu šo gadu projekta Nr. EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” ietvaros Valsts policija aktīvi organizēja dažādus izglītojošus seminārus un konferences tiesībaizsardzības iestādēm. Tika apskatītas tādas aktuālas tēmas kā tumšais tīmeklis, nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un audiovizuālā satura nelikumīgas izplatīšanas noziegumi un to apkarošana. Ar savām teorētiskajām un praktiskajām zināšanām dalījās ne vien vietējie nozares profesionāļi, bet arī pieaicinātie ārvalstu eksperti.

Seminārs par ekonomisko noziegumu apkarošanas jautājumiem “Datu plūsmas analīze” norisinājās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta Nr. EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” ietvaros.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!