Jomas eksperti apspriež aktualitātes konferencē par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanu - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Starptautiskā policijas sadarbība

Jomas eksperti apspriež aktualitātes konferencē par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanu

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta Nr. EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” ietvaros. Valsts policija un Latvijas Republikas prokuratūra īstenotaja konferenci par finanšu sistēmu bez netīrās naudas “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršana un apkarošana”. Tajā pulcējās vairāk nekā 350 krimināltiesību nozares praktiķi un jomas eksperti gan no Latvijas, gan citām valstīm, lai labāk izprastu jaunus virzienus, tendences, metodoloģijas, pieejas un izaicinājumus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanā un apkarošanā. Papildus jau minētajām aktualitātēm, šogad eksperti padziļinātāku uzmanību vērsa privātā un publiskā sektora sadarbības stiprināšanas jautājumiem, lai veicinātu arī sabiedroto un partneru centienus proaktīvi iesaistīties nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanā. 

Konferenci atklāja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pauls Krūmiņš, Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, Finanšu ministra padomnieks Kaspars Čerņeckis, Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons, ģenerālprokurators Juris Stukāns, kā arī Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības pārstāvji.

Konferences programmā bija ietvertas gan dažādas lekcijas, gan pieredzes apmaiņas un apaļā galda diskusijas. Tika apspriesti teorētiski un praktiski aspekti nelegāli iegūtas naudas līdzekļu legalizēšanas apkarošanā un novēršanā. Dalībniekiem bija iespēja iesaistīties diskusijās par mantas konfiskāciju bez notiesājoša sprieduma, stand-alone Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas (turpmāk – NILL) izmeklēšanu un starptautisko sankciju efektivitātes palielināšanu. Īpaša uzmanība tika pievērsta institūciju sadarbības mehānismiem un starptautiskajai pieredzei NILL noziegumu atklāšanā, tādēļ konferencē piedalījās vairāki ārzemju eksperti un jomas līderi, kuri prezentēja praktiskas pieejas NILL izmeklēšanas procesos. Līdztekus jomas ekspertu prezentācijām, viens diskusijas panelis tika veltīts pētnieciskās žurnālistikas pārstāvju pieredzes izzināšanai, kurā klātesošajiem tika prezentēti aicināto pētnieciskās žurnālistikas pārstāvju pētījumi par korupciju un naudas atmazgāšanu, par kuriem ziņots Eiropas un pasaules plašsaziņas līdzekļos. 

Ikgadējā starptautiskā konference jomas profesionāļiem norisinājās šī gada 5. un 6. oktobrī vienkopus klātienē pulcējot vairāk nekā 120 jomas ekspertus no dažādām tiesībaizsardzības iestādēm – Valsts policijas, Militārās policijas, Finanšu izlūkošanas dienesta, Valsts drošības dienesta, Latvijas Republikas prokuratūras, Iekšējās drošības dienesta, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un Valsts ieņēmumu dienesta. Tāpat klātienē tika pārstāvēts arī Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu departaments, Amerikas Savienoto Valstu Valsts kase, Islandes Metropolitēna policija, Nīderlandes Fiskālās izlūkošanas un izmeklēšanas dienests, Apvienotās Karalistes Valsts noziedzības aģentūra un citi. Vienlaikus arī attālināti tika nodrošināta konferences translācija tiešsaistē, kurā piedalījās vēl teju 230 dalībnieki.

Konference tika organizēta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta Nr.EEZ/VP/2020/1  “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” un ESF projekta “Justīcija attīstībai” (Nr.3.4.1.0/16/I/001) ietvaros.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!