Pedagogi apgūst STEM un vides zinātņu neformālās izglītības programmas Zinātnes un izglītības inovāciju centrā - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Pētniecība un izglītība

Pedagogi apgūst STEM un vides zinātņu neformālās izglītības programmas Zinātnes un izglītības inovāciju centrā

Šīs ir jau otrās pedagogu mācības, kas organizētas abās ZIIC koprades telpās un attīstītas sadarbībā ar partneriem no Liepājas Universitātes un Jaermuseet reģionālā muzeja, lai veicinātu zināšanu attīstību un izglītojamo karjeras izvēli STEM un vides zinātņu jomā.

Dabas mājā pedagogi iepazinās ar ekotehnoloģiju nozīmīgumu programmā “Ekotehnoloģija mācību procesa pilnveidei”, kur Dr.biol. Ieva Roze un Dabas zinātņu laborante Sintija Ozoliņa dalījās ar zināšanām par kompozītmateriālu izgatavošanu no netradicionāliem materiāliem, bet ZIIC eksperti sniedza praktiskas zināšanas lauka pētījumu rīku izmantošanā.

Savukārt, Tehnoloģiju koprades telpā, Autoru ielā 4/6, programmā “Digitālā ražošana izglītībā” 7.-12. klašu pedagogi apguva digitālās ražošanas iekārtu pielietojumu un atšķirības no tradicionālās ražošanas, papildinot zināšanas arī ar dizaina domāšanas pamatprincipiem ZIIC ekspertu pavadībā. Liepājas Universitātes  eksperts Rogier Jupjin meistarklasē iepazīstināja ar lāzergriezēju, un dalībnieki apguva digitālā ražošanas aprīkojuma iesaistes iespējas mācību procesā. 

19. oktobrī sadarbības partneri no Jaermuseet reģionālā muzeja dalījās pieredzē par dažāda vecuma posmu skolēnu nodarbību īstenošanu Novēģijā, kā arī vadīja praktiskas darbnīcas abās koprades telpās. Tehnoloģiju koprades telpā pedagogi veidoja elektronisku mašīnu, kuras izveidošanai nepieciešami vien daži visiem pieejami materiāli un neliels motors, kas darbojas ar baterijas palīdzību. Tika izveidots arī hidraulisks ekskavators, kurā hidraulikas princips tika realizēts ar ūdens šļircēm un caurulītēm. Tajā pašā laikā Dabas mājā pedagogi un Liepājas universitātes studenti kopā ar Jaermuseet reģionālā muzeja ekspertiem iepazina vēja enerģijas nozīmi senāk un vēju ģenerātoru attīstību šodien. Dalībnieki praktiski darbojās un, izmantojot vēja ģeneratora modelēšanas iekārtu, pētīja, konstruēja un meklēja labākos risinājumus efektīvākai vēja enerģijas jaudas iegūšanai. Papildus tika izgatavotas vēja dzirnavas un pūķi, kurus iespējams integrēt mazāko klašu skolēnu stundās.

Papildu informācija:

Laura Grundmane

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes
Zinātnes un izglītības inovāciju centra
projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” vadītāja

Mob. tālr.: 26464841E-pasts: laura.grundmane@liepaja.edu.lv

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!