Zinātnes un izglītības inovāciju centra izglītības programmu saturs top sadarbībā ar norvēģiem - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Pētniecība un izglītība

Zinātnes un izglītības inovāciju centra izglītības programmu saturs top sadarbībā ar norvēģiem

Vizītes laikā darbinieki piedalījās norvēģu sadarbības partneru rīkotās un vadītās nodarbībās skolēniem par Dabas mājai un Tehnoloģiju koprades telpai aktuālām tēmām. Tāpat izdevās piedalīties ideju darbnīcās, lai pilnveidotu gan interešu izglītības, gan pedagogu neformālās izglītības programmu saturu.

Dabas mājas komanda aktīvi darbojās Zinātnes fermā, kur tika vērotas un analizētas nodarbības par alternatīviem enerģijas iegūšanas veidiem, biogāzes ražošanu, ikdienas ķīmiju un dzīvniekiem jeb dzīvo dabu visapkārt.

Iegūtā pieredze ļāva palūkoties uz mācību procesu no cita skatu punkta un saskatīt jaunas metodes, kā pilnveidot jau izstrādātās interešu izglītības programmas Liepājā. Norvēģu sadarbības partneru ilggadējā pieredze sniedza vērtīgas atziņas un iedvesmu attīstīt  inovatīvas nodarbības abās ZIIC koprades telpās.

Savukārt tehnoloģiju koprades telpas komanda ne tikai vēroja tehnoloģiju un programmēšanas nodarbību veltītu norvēģu 7. klases skolēniem, bet arī guva ieskatu zinātnes centra sadarbībā ar Stavangeras Universitāti, šīs universitātes pedagoģijas fakultātes studentu mācību darbu ar dažādām tehnoloģijām tam īpaši izveidotā tehnoloģiju laboratorijā. Tika iegūta unikāla pieredze, iesaistoties jaunas izglītības programmas un tehnoloģisku risinājumu testēšanā, ar mērķi uzlabot jau izstrādātās nodarbības. Liepājas zinātnes centra komanda kopā ar Jaermuseet reģionālā muzeja darbiniekiem izveidoja robotu, kurš spēj atpazīt tam ieprogrammētās lietas, piemēram, kādu konkrētu priekšmetu, skaņu vai attēlu. Iegūtās iemaņas tiks pielietotas nodarbību realizēšanā, lai veicinātu Latvijas skolēnu zināšanu attīstību un karjeras izvēli STEM un vides  zinātņu jomās.

Pieredzes apmaiņas brauciens tika īstenots projekta “Inovāciju  centra  attīstība  Liepājas  pilsētā” ietvaros, kuru  finansē  Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas  grantu  programma  “Pētniecība  un izglītība”.  Tā  kopējās  izmaksas  ir  986  049  eiro,  no  kurām  754  327,4  eiro  ir  Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,6 eiro  Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro  Liepājas  pilsētas  pašvaldības  līdzfinansējums.

Papildu informācija:

Laura Grundmane

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
Zinātnes un izglītības inovāciju centrs
Projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā”
vadītāja
Mob. tālr.: 26464841
E-pasts: laura.grundmane@liepaja.edu.lv

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!