2021. gada 1. jūnijā norisinājās Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītā tiešsaistes stratēģiskā diskusija “Bērni 2025”, ko organizēja Tieslietu un Labklājības ministrijas. Diskusijā sniegtas vērtīgas atziņas par nozīmīgām bērnu tiesību aizsardzības tēmām – bāriņtiesu reformu, bērnu labāko interešu principa iedzīvināšanu Latvijas tiesību piemērošanas praksē un bērnu administratīvās atbildības koncepta maiņu, kā arī par EEZ grantu līdzfinansētās Bērnu mājas ieviešanu Latvijā.
Labklājības ministrijas projekta “Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā” vadītāja Ilze Bērziņa iepazīstināja plašāku sabiedrību un diskusijas dalībniekus – Ministru prezidenta biedru, tieslietu ministru Jāni Bordānu, labklājības ministri Ramonu Petraviču, Tiesībsargu Juri Jansonu, Ģenerālprokuroru Juri Stukānu, Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku un citus – ar Bērnu mājas jeb “Barnahus” ieviešanas plāniem Latvijā sadarbībā ar Islandes valdības Bērnu aizsardzības aģentūru, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju, VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju.
Projekta mērķis ir ieviest Latvijā vienotu vienas pieturas atbalsta institūciju vardarbībā cietušajiem bērniem vai ir tās liecinieki, izmantojot starptautiski atzītu starpdisciplināru un starpinstitucionālu sadarbības modeli, kas ikvienam bērnam garantē koordinētu un efektīvu institūciju atbalstu un novērš bērna atkārtotu emocionālu traumēšanu laikā, kamēr tiek noskaidrota informācija saistībā ar notikušo vardarbību. Rūpēs par bērna labāko interešu nodrošināšanu kopā strādā mediķi, policijas un citu tiesību aizsardzības institūciju darbinieki, sociālie darbinieki un psihologi.
Atbalsts projekta īstenošanai ir saņemts no EEZ grantu 2014.-2021.gadam programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana”. Projektu plānots pilnībā īstenot līdz 2024. gada aprīlim. Tā kopīgais finansējums ir nedaudz vairāk kā 2 miljoni eiro, no kuriem EEZ piešķirtais finansējums ir 1,7 miljoni eiro jeb 85% no kopējā finansējuma.
Diskusijas ieraksts ir pieejams Tieslietu ministrijas tīmekļa vietnē.
Piesakies jaunumiem
Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!
Ziņo par pārkāpumiem
Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!