Sniegs koordinētu atbalstu vardarbībā cietušajiem bērniem - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Starptautiskā policijas sadarbība

Sniegs koordinētu atbalstu vardarbībā cietušajiem bērniem

Š.g. 18. februārī Labklājības ministrija un Iekšlietu ministrija parakstījušas līgumu par projekta “Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā” (projekts) īstenošanu. Projekta mērķis ir ieviest Latvijā vienotu vienas pieturas atbalsta institūciju vardarbībā cietušajiem bērniem. 

Bērna mājas jeb barnahus (islandiešu valodā – māja bērniem) ir starptautiski atzīts vadošais starpdisciplinārs un starpinstitucionāls sadarbības modelis bērniem, kuri cietuši no vardarbības vai ir tās liecinieki. Bērna mājas mērķis ir garantēt ikvienam bērnam koordinētu un efektīvu institūciju atbalstu un novērst bērna atkārtotu emocionālu traumēšanu laikā, kamēr tiek noskaidrota informācija saistībā ar notikušo vardarbību, kā arī tiesvedības procesā. Viena no Bērna mājas lomām ir radīt derīgus pierādījumus tiesvedības procesam, izdibinot bērna atklāto informāciju tādā veidā, ka bērnam nav jāstājas tiesas priekšā. Rūpēs par bērna  labāko interešu nodrošināšanu kopā strādā mediķi, policijas un citu tiesību aizsardzības institūciju darbinieki, sociālie darbinieki un psihologi. 

Projekta pirmajā posmā tiks veikta speciāla telpu pielāgošana Barnahus vajadzībām un veiktas nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos. Paredzēta arī darbinieku kvalifikācijas celšana un pieredzes apmaiņa ar kolēģiem ārvalstīs.  Barnahus telpas atradīsies Bērnu klīniskās universitātes slīmnīcas teritorijā. Tiklīdz būs veikti visi sagatavošanās darbi, vardarbībā cietušajiem bērniem  tiks sniegta profesionāla un droša palīdzība.

Projekta partneri ir Islandes valdības Bērnu aizsardzības aģentūra, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, valsts SIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

Atbalsts projekta īstenošanai ir saņemts no Eiropas Ekonomiskās zonas grantu 2014.-2021.gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” (EEZ programma). EEZ programmas ietvaros Iekšlietu ministrija darbojas kā programmas apsaimniekotājs, savukārt Labklājības ministrija ir projekta īstenotājs. Projekts jāievieš līdz 2024. gada aprīlim. Tā kopējais finansējums  EEZ programmas ietvaros ir nedaudz vairāk kā 2 miljoni eiro, no kuriem EEZ piešķirtais finansējums ir 1,7 miljoni eiro.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!