EEZ projekta ietvaros norisinājies seminārs par ekonomisko noziegumu izmeklēšanas problemātiku - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Starptautiskā policijas sadarbība

EEZ projekta ietvaros norisinājies seminārs par ekonomisko noziegumu izmeklēšanas problemātiku

Šī gada 12. un 13. novembrī notika Valsts policijas organizēts tiešsaistes seminārs “Krimināllikuma un Kriminālprocesa normu iztulkošanas metodoloģijas īpatnības: interpretācijas metodes un piemērošana”.

Semināra mērķis bija sniegt tā dalībniekiem teorētiskas un praktiskas zināšanas, akadēmiskas atziņas un praktiskus paņēmienus ekonomisko noziegumu izmeklēšanas jomā par krimināltiesību normu iztulkošanas metodoloģijas īpatnībām, par to interpretācijas metodēm un piemērošanu. 

Kopumā seminārā piedalījās aptuveni 180 dalībnieku, tostarp no Valsts policijas struktūrvienībām – ENAP, ONAP, VPK, reģionu pārvalžu pārstāvji u.c., tāpat seminārā piedalījās LR Prokuratūras prokurori , kā arī pārstāvji no VID, Tieslietu ministrijas un Latvijas tiesām.

Semināru laikā pasniedzēji nodrošināja lekcijas video konferences formātā, tāpat iecienītas bija arī rakstveida diskusijas starp dalībniekiem.

Seminārā kā eksperti piedalījās Latvijā labākie speciālisti  krimināltiesību un kriminālprocesa jomā. Pasniedzēji bija gan no akadēmiskās vides, gan praktizējoši darbinieki – ģenerālprokuratūras prokurori,  advokatūras pārstāvji, kā arī tiesu pārstāvji.

Seminārs par ekonomisko noziegumu izmeklēšanas problemātiku tika organizēts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta Nr.EEZ/VP/2020/1  “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” ietvaros.
Projekta mērķis ir efektīvāka ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana. Un ar tā palīdzību Valsts policija vēlas sasniegt ātrāku un kvalitatīvāku ekonomisko noziegumu pirmstiesas izmeklēšanu, kā arī ātrāku un labākas kvalitātes dokumentu nodošanu kriminālvajāšanai. Šī projekta ietvaros arī turpmāk tiks organizēti semināri, apmācības un konferences.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!