KNAB pilnveidos pretkorupcijas mehānismus - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Starptautiskā policijas sadarbība

KNAB pilnveidos pretkorupcijas mehānismus

Š.g. 6. oktobrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire parakstīja līgumu par projekta “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” īstenošanu.

KNAB Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) granta līdzfinansētās programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” ietvaros ir saņēmis atbalstu projekta “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” īstenošanai.

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības iesaisti, ziņojot par korupciju un citiem latentiem noziegumiem, vienlaikus sniedzot iedzīvotājiem drošu un ērtu ziņošanas kanālu, kā arī pilnveidojot KNAB kompetenci koruptīvu noziegumu atklāšanā un izmeklēšanā.

Projekta ietvaros līdz 2022.gada 31.decembrim paredzēts īstenot trīs nozīmīgas aktivitātes: tiešsaistes ziņošanas platformas izveidi ziņošanai par biroja kompetences jautājumiem, organizēt divas apjomīgas sociālās kampaņas, lai veicinātu sabiedrības izpratni par korupcijas izpausmes veidiem un nepieciešamību ziņot par novērotajiem pārkāpumiem, kā arī īstenot pasākumus KNAB izmeklēšanas un analītiskās kapacitātes stiprināšanai.

Pirmo sociālo kampaņu, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par korupcijas negatīvo ietekmi ne tikai uz valsts ekonomiku, bet uz katra iedzīvotāja dzīves līmeni un ziņošanas nozīmi korupcijas mazināšanā, plānots uzsākt 2021.gada sākumā.

Saskaņā ar projekta īstenošanas grafiku tiešsaistes ziņošanas platformu plānots nodot sabiedrības lietošanā  līdz 2021.gada beigām. Galvenā atšķirība no esošajām ziņošanas platformām – informācijas sniedzējam būs iespēja sekot līdzi sava ziņojuma virzībai, tai skaitā arī tajos gadījumos, kad informācija būs sniegta anonīmi. Projekta “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” īstenošanai piešķirts finansējums 650 000 eiro apmērā, tostarp EEZ piešķirtais finansējums 552 000 eiro un finansējums no Latvijas valsts budžeta – 97 000 eiro.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!