Atklāj sadarbības projektu “Cīņa ar pārrobežu noziegumiem” - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Starptautiskā policijas sadarbība

Atklāj sadarbības projektu “Cīņa ar pārrobežu noziegumiem”

Ceturtdien, 1.oktobrī, notika Valsts ieņēmumu dienesta (VID) organizētais Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014. – 2021. gadam programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta atklāšanas pasākums, kurā piedalījās VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire, Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins un citi pārstāvji no VID un Valsts nekustamajiem īpašumiem.

Lai sekmētu pārrobežu noziegumu novēršanu un apkarošanu, VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire parakstījušas līgumus par divu nozīmīgu projektu īstenošanu: “Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā “Terehova”” un “Tiesībsargājošo iestāžu sadarbības veicināšana ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā”.

Pasākumu atklāja I. Jaunzeme, sakot, ka “Šodien sadarbība ar Valsts robežsardzi ir tik laba, kāda tā nav bijusi trīsdesmit gadu laikā, kopš atvērts pirmais robežsardzes punkts. Mēs mācāmies no robežsargiem, policijas un viņi – no mums. Svarīga ir nevis infrastruktūras uzlabošana, bet sadarbība – projekts nav par infrastruktūru, bet par kopā būšanu un kopā strādāšanu iedzīvotāju labklājībai”.

Savukārt I. Aire uzsvēra: “Mans kā projekta apsaimniekotājas vadītājas mērķis ir nodrošināt, lai programmas ietvaros tiek veikti mērķtiecīgi pasākumi dažādās jomās un līmeņos, lai stiprinātu investoru uzticību un koncentrēties uz to, lai maksimāli tiktu paaugstināta tiesībsargājošo iestāžu darbības efektivitāte. No sirds novēlu, lai projekts izdotos!”.

EEZ programmas kopējais mērķis ir stiprināt tiesībsargājošo institūciju spēju ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā, kā arī uzlabot institūciju sadarbību, lai nodrošinātu, ka ar bērniem, kas cietuši no vardarbības, vai ir kļuvuši par tās lieciniekiem, Latvijā tiek strādāts bērniem draudzīgā veidā – ieviešot Barnahus modeli. Programmas kopējais finansējums ir 17 647 059 eiro. EEZ grantu piešķīrums ir 85% jeb 15 000 000 eiro, savukārt nacionālais piešķīrums ir 15% jeb 2 647 059 eiro.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!