Latvijas reģionos veidos inovācijas centrus izglītībai STEM jomās - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Pētniecība un izglītība

Latvijas reģionos veidos inovācijas centrus izglītībai STEM jomās

Cēsu, Daugavpils, Liepājas un Ventspils pašvaldības sadarbībā ar Norvēģijas zinātnes centriem un Latvijas augstskolām un pētniecības organizācijām veidos inovācijas centrus, kuru uzdevums būs veicināt skolēnu karjeras izvēli un zināšanu attīstību STEM (Science, Tehnology, Engineering and Mathematics – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātika) jomās, izstrādājot un īstenojot jaunas interešu izglītības programmas skolēniem, studentiem un skolotājiem. Reģionos veidotajiem centriem būs katram sava specializācija, un tie būs pieejami visiem Latvijas skolēniem, studentiem un skolotājiem.

Cēsīs inovācijas centrs koncentrēsies uz kosmosu un kosmosa tehnoloģijām, Daugavpilī centrs būs veltīts uzņēmējdarbībai, īpaši akcentējot uzņēmējspējas un karjeras veicināšanu STEM jomās. Savukārt Liepājas inovācijas centrā skolēni apgūs vides zinātnes, bet Ventspilī – dabaszinātnes un informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. Veiksmīgi turpinoties sagatavošanas darbiem, projektu īstenošanu varēs uzsākt 2020.gada pirmajā ceturksnī.

Inovācijas centru izglītības programmu izveide, īstenošana un demonstrējamo iekārtu, kas nepieciešamas izglītības programmu nodrošināšanai, iegāde tiks finansēta no Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas valsts budžeta. Kopējais pieejamais finansējums ir 7 miljoni eiro, no kuriem valsts budžeta līdzfinansējums ir 15 procenti jeb 1 miljons eiro un Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 85 procenti jeb 6 miljoni eiro.

Līdzfinansējumu saņems Cēsu novada pašvaldība, Daugavpils pilsētas pašvaldība, Liepājas pilsētas pašvaldība un Ventspils pilsētas pašvaldība, kuras arī pašas līdzfinansēs 10% no projekta kopējā budžeta.

Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātais noteikumu projekts inovācijas centru ieviešanai 2019.gada 19.novembrī tika atbalstīts valdībā un stājās spēkā 2019.gada 22.novembrī. Šīs aktivitātes ietvaros Programmas apsaimniekotāja funkcijas veic Izglītības un zinātnes ministrija, ieviešanas aģentūras funkcijas – Valsts izglītības un attīstības aģentūra.

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!