Starptautiskā konferencē informēs par Norvēģijas finanšu instrumenta korekcijas dienestu programmas un projektu rezultātiem Latvijā - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon

Starptautiskā konferencē informēs par Norvēģijas finanšu instrumenta korekcijas dienestu programmas un projektu rezultātiem Latvijā

Ceturtdien, 26. oktobrī, Daugavpilī, Marka Rotko mākslas centrā norisināsies Norvēģijas finanšu instrumenta 2009. – 2014. gada plānošanas perioda korekcijas dienestu programmas noslēguma konference, kurā izvērtēs piecu gadu periodā paveikto korekcijas dienestu sistēmā. Programmas ietvaros īstenoti trīs būtiski projekti, tajos ar Norvēģijas finansiālu atbalstu izdevies ieviest Latvijā pilnībā jaunas un līdz šim nebijušas izmaiņas kriminālsodu politikā un korekcijas dienestu sistēmā kopumā.

Konferencē uzstāsies tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina, Norvēģijas vēstniecības pirmais sekretārs Kristiāns Svanes (Kristian Svanes), Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure, Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Tieslietu ministrijas Projektu departamenta direktors Agris Batalauskis un Norvēģijas Korekcijas dienestu direktorāta Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājs Kims Ekhaugens (Kim Ekhaugen) informēs par Norvēģijas finanšu instrumenta ietvaros īstenotās korekcijas dienestu programmas norisi.

Savukārt trīs projektu vadītāji – Valsts probācijas dienesta pārstāvis Imants Jurevičius, Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāvis Māris Luste un Valsts policijas pārstave Renāte Fila Roķe – konferences dalībniekus informēs par projektu rezultātiem: elektroniskās uzraudzības ieviešanu, Olaines cietuma Atkarīgo centra būvniecību, īslaicīgās aizturēšanas un pagaidu turēšanas vietu rekonstrukciju, renovāciju un korekcijas dienestu darbinieku profesionālās izaugsmes un sagatavotības veicināšanu.

Konferences ietvaros eksperti no Norvēģijas, Ukrainas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Bulgārijas un Igaunijas dalīsies pieredzē par paveikto un liks pamatus kopīgai sadarībai nākamajā Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada plānošanas periodā.

Konferenci organizē Tieslietu ministrija sadarbībā ar Norvēģijas Korekcijas dienestu direktorātu.

Mediju ievērībai!

Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties konferencē, kas 2017. gada 26. oktobrī plkst. 9.00 notiks Marka Rotko mākslas centrā (Mihaila ielā 3, Daugavpilī). Pieteikšanās līdz 2017. gada 25. oktobrim plkst. 17.00 pie Lanas Ivulānes pa e-pastu: Lana.Ivulane@tm.gov.lv, tālr. 67036738. Lūdzam norādīt, ja vēlaties intervēt konkrētas amatpersonas.

Papildu informācija.

Konference tiek organizēta Norvēģijas finanšu instrumenta programmas LV08 “Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma” ietvaros. Programmas mērķis ir uzlabot korekcijas dienestu sistēmu saskaņā ar starptautiskiem cilvēktiesību standartiem, sadarbojoties ar attiecīgā sektora un nozares institūcijām Norvēģijā un citās valstīs. Kopējais programmas finansējums ir 15 360 000 eiro, no kuriem Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 13 056 000 eiro, bet Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums – 2 304 000 eiro. Programmu no 2012. gada līdz 2017. gadam īstenoja Tieslietu ministrija, un tajā kā nacionālais programmas partneris piedalījās Iekšlietu ministrija.

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!