Elektroniskās uzraudzības ieviešana
Kopš 2013.gada 3.jūnija īstenot uzsāktā Valsts probācijas dienesta (turpmāk – dienests) projekta Nr.LV08/1 „Alternatīvu brīvības atņemšanai sekmēšana (ieskaitot iespējamo pilotprojektu elektroniskajai uzraudzībai)” (turpmāk – projekts) ietvaros 2015.gada pirmajā pusgadā turpinājās aktīvs darbs pie elektroniskās uzraudzības sistēmas ieviešanas Latvijā, tajā skaitā Elektroniskās uzraudzības centra izveides:
Seminārs par elektronisko uzraudzību
2015.gada 9.jūnijā Rīgā norisinājās informatīvs seminārs dienesta sadarbības partneriem par elektroniskās uzraudzības ieviešanu, kuru dienests organizēja sadarbībā ar Eiropas Probācijas konfederāciju, Norvēģijas Tieslietu un sabiedrības drošības ministriju un Oslo Probācijas dienestu.
Semināra mērķis bija sniegt pārskatu Latvijas krimināltiesību speciālistiem par elektroniskās uzraudzības pielietošanas iespējām kriminālajā justīcijā, mācoties no citu valstu pieredzes, galvenokārt Beļģijas, Nīderlandes un Norvēģijas.
Tostarptika aplūkota arī Eiropas Padomes rekomendācija CM/Rec(2014)4 par elektronisko uzraudzību.
Seminārā piedalījās pārstāvji no Latvijas Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Tiesībsarga biroja, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts policijas, tiesām un prokuratūrām, kopumā 40 personas.
Semināru vadīja un ar savām zināšanām ar klātesošajiem dalījās šīs jomas eksperti Michiel van der Veen (Nīderlande), Marianne Kylstad Øster, Njål Grimstad un Bernt Reidar Espedal (Norvēģija).
Preses konference par elektronisko uzraudzību
2015.gada 6.jūlijā Rīgā norisinājās dienesta organizētā preses konference, lai informētu par notiesāto elektroniskās uzraudzības sistēmas ieviešanu Latvijā. Preses konferencē plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tika informēti par elektroniskās uzraudzības sistēmas ieviešanas gaitu, kā arī tika prezentētas elektroniskās uzraudzības iekārtas.
Preses konferencē piedalījās dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs, projekta vadītājs Imants Jurevičius, elektroniskās uzraudzības iekārtu piegādes iepirkuma uzvarētāja “SuperCom Ltd.” pārstāvji.
Īstenotās mācības
Projekta ietvaros 2015.gada pirmajā pusgadā ir noorganizēti 16 mācību semināri, 6 informatīvi semināri Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem par elektroniskās uzraudzības ieviešanu un 9 kolēģu konsultācijas.
2015.gada pirmajā pusgadā kolēģu konsultācijās kopumā piedalījās 161 dienesta darbinieks.
Norisinājušies 6 semināri „Motivējošā intervēšana”, kuru mērķis bija sniegt zināšanas par motivējošo intervēšanu, kā arī atsvaidzināt zināšanas par motivējošo intervēšanu tiem darbiniekiem, kuri šo tehniku apguvuši 2010.gadā. Semināru vadīja dienestā strādājoši Motivējošās intervēšanas treneri. Kopumā šajos semināros jaunas zināšanas un prasmes ieguva 48 dienesta darbinieki un 49 Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki.
2015.gada pirmajā pusē Latvijā viesojās eksperti no Norvēģijas Īlas cietuma, lai veiktu Motivējošās intervēšanas treneru apmācīšanu.
Gada pirmajā pusē tika organizēti 4 semināri „Sarunas prasmju attīstības treniņš”, kuru ietvaros tika apmācīti 42 dienesta darbinieki un 22 Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki. Šos seminārus vadīja ekspertes no Lielbritānijas Elizabeth Hayes un Lydia Guthrie.
Trijos semināros „Zināšanu atsvaidzināšanas apmācību kurss darbā ar dzimumnoziedzniekiem” piedalījās 36 dienesta darbinieki un 20 Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki.
Notikuši 2 semināri „Pārmaiņu vadība”, kuros piedalījušies 17 dienesta darbinieki un 18 Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki.
Konferences un sanāksmes
Vēl viens no veidiem, kā celt darbinieku profesionālo kompetenci, ir dalība starptautiskajās konferencēs un pieredzes apmaiņas vizītes, kas dod iespēju dalīties ar valstu labāko pieredzi dažādās probācijas darba jomās. 2015.gada 1.pusgadā apmeklētās starptautiskās konferences un sanāksmes:
Darbs ar jauniešiem
2015.gada 1.pusgadā īstenotas un gada otrajā pusē plānotas šādas aktivitātes:
Pētījumi
Pētījums par riska un vajadzību novērtējuma (RVN) instrumenta efektivitāti
Līdz šim pētījumā par riska un vajadzību novērtējuma instrumenta efektivitāti:
Pētījums par probācijas programmu (PP) efektivitāti
2015.gada 1.pusgadā pētījumā par probācijas programmu efektivitāti:
Kā arī:
Pateicoties projekta sniegtajām iespējām,
2015.gadā tiek turpināta atbalsta sniegšana trūcīgiem un maznodrošinātajiem probācijas klientiem, piedāvājot ceļa izdevumu atlīdzināšanu, lai nokļūtu dienestā uz tikšanos ar lietas vadītāju vai probācijas programmas nodarbību.
Piedāvāta iespēja atlīdzināt ceļa izdevumus arī probācijas dienesta darbiniekiem, kuri apmeklē citas dienesta struktūrvienības teritoriju, lai pildītu savus tiešos darba pienākumus probācijas programmu vadīšanā vai tiekas ar probācijas klientu.
Tiek piedāvātas psihiskās veselības speciālista konsultācijas probācijas klientiem, kuriem ir psihiskās veselības traucējumi.
Dienesta darbiniekiem ir iespēja apmeklēt psihoterapijas speciālistu individuālā atbalsta konsultācijas, kas ir būtisks atbalsts darbinieku izdegšanas sindroma mazināšanai un emocionālās noturības stiprināšanai.
Piesakies jaunumiem
Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!
Ziņo par pārkāpumiem
Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!