Sagatavo jauniešus dzīves cīņai - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon

Sagatavo jauniešus dzīves cīņai

2012.EEZ/PP/1/MIC/094

„Tas, ka bērns nāk no sociālā riska ģimenes vai arī viņam ir kādi attīstības kavējumi, nebūt nenozīmē, ka viņš ir norakstāms. Gluži otrādi – tieši tādā skarbā vidē uzaug stingri raksturi un labi cīnītāji,” par to pārliecināts liepājnieks Guntars Krīgers – Liepājas kikboksa kluba „K Sports” projekta „Cīnies par sevi!” vadītājs.

Projekta mērķis ir nodrošināt aktīva brīvā laika pavadīšanas iespējas sociālās atstumtības riskam pakļautiem bērniem, tostarp personām ar invaliditāti, bāreņiem, bez vecāku gādības palikušiem bērniem, bērniem no daudzbērnu ģimenēm, bērniem un jauniešiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, tādējādi veicinot to integrāciju sabiedrībā un cilvēktiesību ievērošanu.

Projekts aizsākās pagājušā gada jūlijā ar divu nedēļu sporta nometni, kurā 30 bērni vecumā no 8 līdz 18 gadiem no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm, ar kustību vai attīstības traucējumiem apguva pamata fiziskās sagatavotības un pašaizsardzības iemaņas. Savukārt septembrī piecdesmit bērnu no mērķa grupas uzsāka regulārus treniņus sporta klubā „K Sports” treneres Annas Prudņikovičas vadībā. Bērni no sociālā riska ģimenēm var trenēties kopā ar parastajiem audzēkņiem, bet bērniem invalīdiem ir īpaša programma. Tāpat arī viņi tiek gatavoti jaunajā paraolimpiskajā sporta veidā „Para Taekvando”. Trenere Anna ne vien rūpējas par audzēkņu fizisko sagatavotību, bet seko līdzi arī sekmēm skolā un audzina disciplīnu – par treniņu kavēšanu nākas maksāt ar papildus fizisko slodzi. Tāpat audzēkņiem aizliegts kauties ārpus ringa, apsaukāties un apcelt mazākos. Projekta ietvaros ar viņiem tiekas un pieredzē dalās vietējā mērogā pazīstami sportisti. „Šis projekts būs noderīgs arī bērniem no tā sauktajām labvēlīgajām ģimenēm. Piemēram, motivācijas ziņā viņi daudz ko varētu pamācīties no projekta audzēkņiem,” saka Guntars.

Pirmie sportiskie rezultāti, panākumi gūti jau šopavasar Rēzeknē notikušajā bērnu čempionātā. Tur pie medaļām tikuši vairāki bērni, kuri kikboksa nodarbības uzsāka projekta ietvaros. Gūta arī pieredze starptautiskos turnīros. „Tas ir ļoti labs rādītājs, ja bērni, kas treniņus uzsāka tikai pirms dažiem mēnešiem jau spēj cienīgi piedalīties Latvijas mēroga sacensībās,” vērtē Guntars. Viņš arī piebilst, ka starp projekta mērķa grupu noteikti aug vairāki lietaskoki, no kuriem varētu nākotnē tapt profesionāli sportisti, kas nestu Latvijas vārdu pasaulē. Taču sporta klubs pats saviem spēkiem nevarēs viņus nodrošināt ar treniņiem. Tādēļ ar Liepājas sociālā dienesta palīdzību tiek meklēti sponsori, lai mazie talanti varētu turpināt izaugsmi.

Liepājniece Tatjana, kura viena audzina savu mazo meitiņu un trīs bez vecāku apgādības palikušos jaunākos brāļus, pašvaldības sociālajā dienestā stāstījusi, ka puišus vairs gandrīz nevar pazīt. Bērnu namā un „ielas dzīvē” pavadītais laiks bija padarījis viņus, maigi izsakoties, „spurainus”. Taču pēc kikboksa treniņu uzsākšanas viņu uzvedība mainījusies – puiši kļuvuši disciplinētāki, augusi pašapziņa, arī sekmes skolā uzlabojušās.

2012.EEZ/PP/1/MIC/094

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!