Ir uzsākta Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētā projekta LV08/3 “Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana, t.sk., aktivitātes infrastruktūras uzlabošanai; līdzšinējās prakses administratīvajai aizturēšanai samazināšana/likvidēšana; prakses maiņa, atgriežot apcietinājumā esošos ieslodzītos turpmākai izmeklēšanai; atbilstošu apmācību nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā īslaicīgās aizturēšanas vietās” īstenošana - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon

Ir uzsākta Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētā projekta LV08/3 “Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana, t.sk., aktivitātes infrastruktūras uzlabošanai; līdzšinējās prakses administratīvajai aizturēšanai samazināšana/likvidēšana; prakses maiņa, atgriežot apcietinājumā esošos ieslodzītos turpmākai izmeklēšanai; atbilstošu apmācību nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā īslaicīgās aizturēšanas vietās” īstenošana

Tieslietu ministrija kā programmas LV08 “Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma” apsaimniekotājs, Iekšlietu ministrija kā nacionālais programmas partneris un Valsts policija kā projekta īstenotājs 2014.gada 6. maijā parakstīja projekta līgumu par projekta LV08/3 īstenošanu.

Projekts tiks īstenots Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada plānošanas perioda programmas LV08 “Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma” ietvaros.

Projekta mērķi un uzdevumi ir ietverti 5 aktivitātēs:

  1. Projekta vadība un publicitāte;
  2. Starptautiskās pieredzes apmaiņa un labākas prakses apgūšana attiecībā uz  īslaicīgās aizturēšanas vietām (ĪAV);
  3. Latvijā spēkā esošās likumdošanas attiecībā uz ĪAV analīze un priekšlikumu sagatavošana tās pilnveidošanai:
  4. Apmācību organizēšana Valsts policijas personālam;
  5. Rekonstrukcijas/ renovācijas darbu veikšana un aprīkojuma iegāde ĪAV.

Projekts tiks īstenots sadarbībā ar četriem projekta partneriem: Eiropas Padomi, Igaunijas Drošības zinātņu akadēmiju, Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldi un Nodrošinājuma valsts aģentūru. Lai nodrošinātu cilvēktiesību standartu ievērošanu ĪAV jomā, Eiropas Padome piedalīsies visu projekta aktivitāšu īstenošanā.

Pirmās aktivitātes ietvaros tiks filmēta dokumentālā filma par projekta norisi un sasniegumiem, nodrošināta projekta publicitāte, un projekta noslēgumā tiks organizēta vērienīga konference.

Otrās aktivitātes ietvaros notiks divas pieredzes apmaiņas vizītes uz Igauniju, kā arī plānota intensīva sadarbība ar Eiropas Padomi, pārņemot Eiropas Padomes pieredzi un kompetenci ĪAV jomā un starptautisko standartu ieviešanā.

Trešās aktivitātes ietvaros Valsts policijas eksperti sadarbībā ar Eiropas Padomi izvērtēs likumdošanu ĪAV jomā, identificēs iespējamos trūkumus, un sniegs priekšlikumus konvojēšanas sistēmas uzlabošanai.

Ceturtās aktivitātes ietvaros tiks izstrādātas divas profesionālās apmācību programmas Valsts policijas koledžā, kas tiks mācītas arī pēc projekta noslēguma. Vienlaikus tiks izstrādāts 40 stundu specializētais apmācību kurss, kurā projekta ietvaros tiks apmācīti 100 ĪAV strādājošie policisti.

Piektās aktivitātes ietvaros tiks rekonstruētas/ renovētas 10 ĪAV Gulbenē, Cēsīs, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Jelgavā, Bauskā, Rēzeknē, Saldū, Liepājā un Ogrē un 11 pagaidu turēšanas vietas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē, kā arī aprīkotas 12 ĪAV un 14 pagaidu turēšanas vietas. Aktivitātes īstenošanā iesaistīsies Eiropas Padomes eksperti un Nodrošinājuma valsts aģentūras speciālisti.

Projekta īstenošanas laiks ir no 2014. gada 6. maija līdz 2016. gada 30. aprīlim.

Projekta aktivitātēm plānotais finansējums ir 2 583 962 EUR apmērā, no tiem 2 196 368 EUR ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 387 594 EUR ir Latvijas valsts līdzfinansējums.

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!