Kā pirmreizēji definēt riska līmeni projektā? Atbilstoši Vadlīnijām par pārbaužu veikšanu Nr.2 (6.pielikums) ir saprotams, ka riska līmeni nosaka pēc pārbaudes projekta īstenošanas vietā, kad jau ir kādi objektīvi dati šī līmeņa noteikšanai. Bet kā rīkoties, kas nepieciešams riska līmeni noteikt jau projekta sākumā? - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Par grantiem
Struktūra
Juridiskais ietvars
Biežāk uzdotie jautājumi

Kā pirmreizēji definēt riska līmeni projektā? Atbilstoši Vadlīnijām par pārbaužu veikšanu Nr.2 (6.pielikums) ir saprotams, ka riska līmeni nosaka pēc pārbaudes projekta īstenošanas vietā, kad jau ir kādi objektīvi dati šī līmeņa noteikšanai. Bet kā rīkoties, kas nepieciešams riska līmeni noteikt jau projekta sākumā?

Uzsākot projekta riska līmeņa noteikšanu, aicinām iepazīties ar Donorvalstu izstrādāto Risku vadības stratēģiju1. Vadlīniju Nr.22  16.nodaļā ir iekļauti vispārīgi norādījumi, kā līgumslēdzējs veic līdzfinansētā projekta risku izvērtējumu ar mērķi noteikt projekta riska līmeni (augsts, vidējs vai zems), lai plānotu projekta pārbaužu biežumu. Tāpat arī Vadlīnijās Nr.2 uzsvērts, ka riska līmeņa noteikšanu projektam ir svarīgi dokumentēt, t.i., līgumslēdzējs savās iekšējās procedūrās atrunā kārtību, kādā tas nodrošina projektu risku izvērtējumu. Vadoties no ES fondu pieredzes, sākotnējo projekta riska līmeņa novērtējumu līgumslēdzējs var veikt 1 mēneša laikā pēc projekta līguma parakstīšanas. Nosakot kritērijus projekta riska līmeņa noteikšanai, par piemēru var izmantot ES fondu vadlīnijās Nr.2.5. “Vadlīnijas par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta pārbaudēm 2014.-2020.gada plānošanas periodā”3  11.6.punktā iekļauto 5.tabulu, pielāgojot to un papildinot atbilstoši programmas specifiskajām iezīmēm un, lai precīzāk un atbilstošāk noteiktu projekta riska līmeni. Būtiski, lai programmā visiem projektiem tiktu piemēroti vienoti riska kritēriji un, vieniem un tiem pašiem riska kritērijiem būtu vieni un tie paši riska nozīmīguma līmeņi, lai projektu riska līmeņi būtu savstarpēji salīdzināmi.


1 Pieejama EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu mājaslapās www.eeagrants.lv un  www.norwaygrants.lv sadaļā “Donorvalstu vadlīnijas” (https://eeagrants.lv/files/Risk_Management_Strategy_FM_14-21_Adopted_by_FMC.pdf)

2 Pieejama EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu mājaslapās www.eeagrants.lv un  www.norwaygrants.lv sadaļā “Donorvalstu vadlīnijas” (https://eeagrants.lv/files/Risk_Management_Strategy_FM_14-21_Adopted_by_FMC.pdf)

3 Pieejamas ES fondu mājaslapā www.esfondi.lv sadaļā “Vadlīnijas un skaidrojumi”, https://www.esfondi.lv/vadlinijas–skaidrojumi (8.punkts)

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!