Kādi valsts atbalsta jautājuma aspekti jāņem vērā izstrādājot programmas MK noteikumus? Vai ir jāiekļauj jautājumi, kas skar arī potenciālo atbalsta gala saņēmēju līmeni, piemēram, projektos organizēto semināru/apmācību apmeklētājus (komersantus)? - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Par grantiem
Struktūra
Juridiskais ietvars
Biežāk uzdotie jautājumi

Kādi valsts atbalsta jautājuma aspekti jāņem vērā izstrādājot programmas MK noteikumus? Vai ir jāiekļauj jautājumi, kas skar arī potenciālo atbalsta gala saņēmēju līmeni, piemēram, projektos organizēto semināru/apmācību apmeklētājus (komersantus)?

Programmas apsaimniekotājam būtu jāizvērtē, vai plānotās programmas aktivitātes atbilst visām komercdarbības atbalstu raksturojošajām pazīmēm atbilstoši Komercdarbības atbalsta kontroles likuma (turpmāk – KAKL) 5.pantā noteiktajam. Vērtējums veicams gan gala labuma guvēju līmenī, gan starpnieku līmenī (ja tādi programmā paredzēti). Ja tiek secināts, ka kādā no līmeņiem izpildās visas KAKL 5.pantā minētās pazīmes, attiecībā uz šo aktivitāti jāpiemēro komercdarbības atbalsta kontroles regulējums, lai nodrošinātu sniegtā atbalsta saderīgumu ar ES tirgu (piemēram, Eiropas Komisijas 2013. gada 18. decembra Regula (ES) Nr.1407/2013 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam vai Eiropas Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regula Nr.651/2014, ar ko noteiktas atbalsta kategorijas atzīt par saderīgām ar iekšējo tirgu, piemērojot Līguma 107. un 108. pantu), attiecīgos nosacījumus ietverot Ministru kabineta (MK) noteikumos.

Ja programmas apsaimniekotājam, izvērtējot konkrēto programmas aktivitāti, secina, ka komercdarbības atbalsts nav attiecināms uz konkrēto programmu/tās aktivitātēm un valsts atbalsta nosacījumi programmas MK noteikumos nav jāiekļauj, lūdzam MK noteikumu anotācijā sniegt šāda lēmuma izvērtējumu – kura KAKL 5.pantā minētā pazīme netiek izpildīta, lai varētu secināt, ka komercdarbības atbalsta kontroles regulējums nav jāpiemēro. Piemēram, semināri/apmācības gala saņēmējiem – būs pieejami ikvienam interesentam t.sk. neatkarīgi no tā juridiskā statusa, attiecīgi neizpildās selektivitātes nosacījums un komercdarbības atbalsta kontroles nosacījumus gala saņēmēju līmenī nav jāpiemēro. Tai pat laikā šādos gadījumos automātiski nevar izslēgt atbalsta esamību apmācību sniedzēju līmenī.

Izstrādājot programmas MK noteikumus, aicinām izmantot VI izstrādāto informatīvo materiālu par Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas īstenošanas Ministru kabineta noteikumu izstrādi (skatīt IX. nodaļu par komercdarbības atbalstu nosacījumu iekļaušanu MK noteikumos), pieejams mājas lapā: http://eeagrants.lv/par-grantiem/juridiskais-ietvars/informativie-materiali/. Papildus informējam, ka VI paredz  informatīvā materiāla aktualizēšanu par kādiem standarta nosacījumiem, vēlamām redakcijām gadījumā, ja praksē programmu MK noteikumu projektu saskaņošanas procesā vai arī, konstatējot kādus riskus, radīsies tāda nepieciešamība, VI operatīvi informēs par to PA.

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!