EEZ grantu nozīme bērnu tiesību aizsardzībā Latvijā – diskusija “Bērni 2025” - EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti
Visas
programmas
Program icon
Pētniecība
un izglītība
Program icon
Reģionālā attīstība un kultūra
Program icon
Starptautiskā policijas sadarbība
Program icon
Aktīvo iedzīvotāju fonds
Program icon
Korekcijas
dienesti
Program icon
Bizness un
inovācijas
Program icon
Klimats
un vide
Program icon
Sociālais dialogs-pienācīgs darbs
Program icon
Divpusējās sadarbības fonds
Program icon
Category image
Starptautiskā policijas sadarbība

EEZ grantu nozīme bērnu tiesību aizsardzībā Latvijā – diskusija “Bērni 2025”

2021. gada 1. jūnijā norisinājās Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītā tiešsaistes stratēģiskā diskusija “Bērni 2025”, ko organizēja Tieslietu un Labklājības ministrijas. Diskusijā sniegtas vērtīgas atziņas par nozīmīgām bērnu tiesību aizsardzības tēmām – bāriņtiesu reformu, bērnu labāko interešu principa iedzīvināšanu Latvijas tiesību piemērošanas praksē un bērnu administratīvās atbildības koncepta maiņu, kā arī par EEZ grantu līdzfinansētās Bērnu mājas ieviešanu Latvijā.

Labklājības ministrijas projekta “Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā” vadītāja Ilze Bērziņa iepazīstināja plašāku sabiedrību un diskusijas dalībniekus – Ministru prezidenta biedru, tieslietu ministru Jāni Bordānu, labklājības ministri Ramonu Petraviču, Tiesībsargu Juri Jansonu, Ģenerālprokuroru Juri Stukānu, Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku un citus – ar Bērnu mājas jeb “Barnahus” ieviešanas plāniem Latvijā sadarbībā ar Islandes valdības Bērnu aizsardzības aģentūru, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju, VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju.

Projekta mērķis ir ieviest Latvijā vienotu vienas pieturas atbalsta institūciju vardarbībā cietušajiem bērniem vai ir tās liecinieki, izmantojot starptautiski atzītu starpdisciplināru un starpinstitucionālu sadarbības modeli, kas ikvienam bērnam garantē koordinētu un efektīvu institūciju atbalstu un novērš bērna atkārtotu emocionālu traumēšanu laikā, kamēr tiek noskaidrota informācija saistībā ar notikušo vardarbību. Rūpēs par bērna labāko interešu nodrošināšanu kopā strādā mediķi, policijas un citu tiesību aizsardzības institūciju darbinieki, sociālie darbinieki un psihologi.

Atbalsts projekta īstenošanai ir saņemts no EEZ grantu 2014.-2021.gadam programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana”. Projektu plānots pilnībā īstenot līdz 2024. gada aprīlim. Tā kopīgais finansējums  ir nedaudz vairāk kā 2 miljoni eiro, no kuriem EEZ piešķirtais finansējums ir 1,7 miljoni eiro jeb 85% no kopējā finansējuma.

Dalies ar šo rakstu
Share with instagram
Share with facebook
Share with whatsapp
Send e-mail
Copy to clipboard

Piesakies jaunumiem

Saņem paziņojumus par jaunākajiem konkursiem, ziņām un pasākumiem programmās, kuras svarīgas tieši Tev!

Ziņo par pārkāpumiem

Ieviešanā sekojam labas pārvaldības principiem un ieviešanas porcess ir atklāts, caurspīdīgs un izsekojams. Ja tev ir aizdomas par pārkāpumu - ziņo!